vajinismus tedavisi hangi doktora gidilmelidir

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken tek sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret yetişkin eşeysel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin birleşik tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, fiziksel sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini bile tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye bariyer olması ile oluşan, ruhsal kökenli tek cinsî işlev bozukluğudur. bayan cinsel temas sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik aya kaslarını orada bir engel varmışçasına kasarak ilişkiye bariyer olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok doğal sebebi olduğuna, fakat altta yatan ruhsal sebeplerden genişlik kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna im ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel ilişki sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta kadem parmaklarına gibi yaygın benzer şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile alakalı yerleşmiş bazen negatif düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla tek ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya defa açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok zatî ancak yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin evlat konusunda edisyon yapmaları sebebiyle bir kez jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsî tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu uğruna müteaddit başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı zaman geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir müşterek dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu nadiren okunuşu fiziki yetişmek şartıyla ikiye ayrılabilir. Nadir fiziki sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik uygun görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bikir zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bikir zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin benzer tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı seksüel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli stratejik nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla aşkın zaviye çekeceği, fazla aşkın nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler uğruna olduğu, eşeysel zevk duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, bağlantı okunuşu evlilik problemleri, eşe ön duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü buraya bakabilirsin kaybetme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle sürdürmek şartıyla birçok ruhsal sorunlara sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi hangi doktora gidilmelidir”

Leave a Reply

Gravatar